Vnitřní prostory a střecha školy potřebují rekonstrukci

28.3.2024

Mezi větší investiční akce v Ludslavicích bude v letošním roce patřit rekonstrukce interiéru budovy základní školy včetně střechy.

„Přes MAS Moštěnka jsme žádali o dotaci z IROP a vypadá to, že bychom ji měli získat. V letních měsících bychom tak mohli realizovat rekonstrukci základní školy. Se střechou už máme problémy několik let. Není v optimálním stavu a řešila by se tak výměna krytiny. Vyměnili bychom také některé špatné stávající trámy. Projekt řeší také výměnu rozvodů elektřiny a vody, stejně tak odpady. Nové budou také podlahy v jednotlivých učebnách i sociální zařízení. Škola se zároveň stane bezbariérovou. Bude to prostě komplexní rekonstrukce,“ vysvětlil starosta Ludslavic Lukáš Rafaja.

V nedávných letech obec investovala do rekonstrukce exteriéru základní školy. „Někdy před deseti lety došlo k výměně oken na budově, která byla tehdy zároveň zateplena. Obal školy mimo střechy tak byl vyřešen. Teď musíme řešit ten neuspokojivý stav, co je ve vnitřní části,“ poznamenal Lukáš Rafaja. Vedle oprav ve škole plánují v Ludslavicích v letošním roce také rekonstrukci šaten pro fotbalisty ve sportovním areálu. Na tuto investici podala obec žádost o dotaci na Zlínský kraj.