Ve školce nezůstane kámen na kameni

22.11.2022

Na základě upravené projektové dokumentace k rekonstrukci interiéru mateřské školy žádala obec Karolín už v roce 2021 o dotace, ale nakonec je nedostala. Nicméně v obci jsou na rekonstrukci připraveni.
Plánovaná rekonstrukce si vyžádá investici v hodnotě přibližně dvacet milionů korun. Opravou projde téměř celý interiér školky. V minulých letech byla již opravena střecha mateřské školy a budova má také novou fasádu a okna.
„Na podzim jsme podávali dotační žádost na rekonstrukci interiéru mateřské školy. Aktuálně pracujeme na aktualizaci rozpočtu a přípravě podkladů. Dobrou přípravou můžeme zvýšit šanci na získání dotace, která by dle předběžných informací měla činit až 90 %. Jedná se o jeden z prioritních projektů pro roky následující. Bude se jednat o velkou investici, protože v mateřské škole nezůstane kámen na kameni,“ prohlásil starosta Karolína Martin Ondra.
Změní se dispozice mateřské školy, upraveny budou příčky v budově. Instalováno bude podlahové vytápění i rekuperace vzduchu. Nové bude veškeré vybavení. „Po rekonstrukci budeme mít opravdu moderní mateřskou školu, která bude splňovat současné požadavky. Bez uvedené dotace bychom nebyli schopni rekonstrukci realizovat. Jestli jsme s žádostí uspěli, budeme vědět na přelomu února a března příštího roku. Pokud se to povede, tak bychom ihned vypsali výběrové řízení na dodavatele. Po rekonstrukci bude zachována současná kapacita 28 dětí, což nám bez problémů pokrývá požadavky obyvatel,“ doplnil Martin Ondra.