V Třeběticích chybí voda z vodovodu

6.6.2024

Bezmála půl milionu Čechů žije bez přístupu k vodě z vodovodu a milion a půl obyvatel bydlí v domech, které nejsou napojené na kanalizaci. Třebětice jsou jednou z těchto obcí, kde obyvatelé musí kvůli zásobování vodou kopat vlastní studny.

Situace se však může brzy změnit. Starosta Třebětic Kamil Zapletal si dal za cíl zlepšit zásobování vodou. „Předchozí vedení obce se nechtělo do vodovodu pouštět, ale podle mě je základem voda, aby lidé mohli bydlet,“ řekl Zapletal. Podle něj je vodovod pro obec nezbytností. „Nedávno natahovali vodovod do Pravčic i Količína a my jsme poslední obec v okolí bez vodovodu. Už více než čtyřicet let končí přivaděč hned za obcí,“ doplnil Kamil Zapletal. „Každým rokem se všechno zdražuje, tak pokud tuto akci budeme odkládat, bude to finančně velmi náročné,“ dodal.

Obec již vybrala zhotovitele projektu a obyvatelé Třebětic se tak mohou těšit na lepší budoucnost, kde nebude nutné se spoléhat na vlastní zdroje vody. Zavedení vodovodu by mělo nejen zlepšit kvalitu života v Třeběticích, ale také přispět k rozvoji obce a její atraktivitě pro nové obyvatele. Zavedení vodovodu je krokem, který může výrazně zlepšit životní podmínky obyvatel a přinést obci nové možnosti rozvoje.