V silničním běhu a půlmaratonu uspěli reprezentanti z Kroměříže a Prusinovic

19.9.2023

Na náročnou trať prostředím Hostýnských vrchů se vydali účastníci závodu Horský půlmaraton a silniční běh, který má za sebou svůj 7. ročník. Součástí závodu byla kategorie pro příslušníky složek integrovaného záchranného systému (Mistrovství UNITOP ČR). Organizátorem závodu byl Policejní sportovní klub a UNITOP ČR. Z důvodu nenaplnění kategorií podle pravidel závodu došlo k jejich sloučení.
Trasa závodu vedla po turistických trasách Hostýnských vrchů a po individuálně značených tratích. Desetikilometrový úsek odstartoval před budovou Obecního úřadu v Rajnochovicích s pokračováním směrem na Rosošné háj., 200 m před Teodorův pramen a zpět. Jedenadvacetikilometrový běh započal na stejném místě ve směru na Rosošné hájovna, Pod Ožiňákem, Košovy, Tesák, Čerňavu pam., Jehelník pam., Kelčský Javorník, Pod Černou bařinou zpět k rajnochovickému obecnímu úřadu. Oblast Kroměříž v desetikilometrovém silničním běhu reprezentovali Marek Novotný, který v kategorii UNITOP ČR obsadil bronzovou pozici (0:45:35), Aneta Mozgová, která si v kategorii žen OPEN zaběhla stříbro (1:00:55), a Hana Kucíková, jež s úspěchem získala rovněž stříbro (1:13:19), a to v kategorii žen UNITOP ČR. V jednadvacetikilometrovém půlmaratonu potvrdil svou skvělou kondici úspěšný biker a maratonec Jaroslav Kopřiva z Rohálov bike teamu Prusinovice, který v kategorii mužů UNITOP ČR obsadil krásné třetí místo (1:56:14). Stejně jako v předchozích letech bude část startovného použita na dobročinné účely.