V Litenčicích nezapomínají na podporu místních spolků

4.7.2024

Přes značné investice spojené s opravou kanalizace v Litenčicích v roce 2024 nezapomíná vedení městyse Litenčice na podporu spolků. V roce 2024 podpoří finančně i materiálně T. J. Sokol Litenčice, který již několik let rekonstruuje místní sokolovnu.

Budova slouží pro pořádání všech kulturních a společenských akcí v Litenčicích, jelikož městys žádnou takovou budovu nemá. Všechny akce pořádané obcí, školou a dalšími spolky poskytují sokolové zdarma.

Nemalé finanční prostředky v letošním roce poskytne městys také místní farnosti na opravu kaple Panny Marie Bolestné, která je umístěna vedle kostela sv. Petra a Pavla v Litenčicích. Finanční prostředky formou daru dostanou také hasiči z Litenčic i hasiči ze Strabenic. Jako každoročně městys podpoří také místní včelaře a myslivce. Tyto spolky většinou dostanou částku 15 – 30 tisíc korun.

V roce 2024 v Litenčicích také materiálně podporují sport v obci. „Fotbalové přípravce a žákům byly zakoupeny dresy a teplákové bundy, které byly následně opatřeny potiskem. Je samozřejmostí, že za obcí jde také kompletní údržba fotbalového a víceúčelového hřiště, což stojí taky značné finanční prostředky. Pro cesty fotbalistů a kuželkářů na venkovní zápasy a různé turnaje jsou pak bezplatně poskytována obecní vozidla,“ uvedl starosta Litenčic Josef Smažinka.