Studie sportovní haly se bude připomínkovat na konci prázdnin

20.7.2021

Radnice získala pozemky na stavbu víceúčelové sportovní haly v Obvodové ulici v blízkosti fotbalového stadionu a plaveckého bazénu směnou pozemků se společností KS HOLDING. Ta získala pozemky města v areálu atletického stadionu a rozdíl v cenách pozemků ve výši 17,3 milionu korun. Půl roku po dohodě se vyrojily spekulace, že odkoupené pozemky nejsou pro stavbu haly potřebné a dala by se v dané lokalitě postavit i bez nich.
„O tom nic nevím. Samozřejmě různých návrhů bylo několik, ale my jsme se zaměřili na ty, které byly přímo na zmiňovaných pozemcích. Architektonicky to možná vypadalo, že jich použijeme jen několik, nicméně připravovaná studie využívá z 99 % koupené pozemky. Při nákupu pozemků šlo samozřejmě primárně o stavbu haly a jejího nejbližšího okolí, ale chceme tam vybudovat více různých volně přístupných sportovišť. Časem tam například bude přesunout skatepark od zimního stadionu,“ poznamenal místostarosta Kroměříže Karel Holík.
Architektonickou studii víceúčelové sportovní haly v Kroměříži provede společnost Knesl Kynčl architekti z Brna. „Nyní ladíme detaily, co všechno v hale chceme mít. Probíhají první schůzky s architekty. Podle nich se bude moct v hale hrát drtivá většina halových sportů. Další se bude odvíjet například od výšky stropu nebo osvětlení. Šířka je daná podle hřiště na florbal, která je u halových sportů největší. Na konci prázdnin se ke studii budou ve spolupráci se sportovní komisí vyjadřovat oddíly, které budou halu využívat,“ dodal Karel Holík.