Sportovní areál doplní skatepark

7.12.2023

V příštím roce nechají v Kvasicích vedle pumptrackového hřiště postavit skatepark. Kvasicím se na jeho výstavbu podařilo získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 2 mil. Kč, což je 68 % uznatelných nákladů. Už proběhlo i výběrové řízení na dodavatele stavby, kterou je firma JF Construction z Olomouce. Celkové náklady na stavbu činí 3,3 mil. Kč včetně DPH.

„Na jaře příštího roku chceme zahájit výstavbu skateparku. Vysoutěženého dodavatele už máme. Všechny konstrukce se budou dát rozebrat. Mám pocit, že podobné sportoviště nám v Kvasicích zatím chybí, protože mladých lidí, kteří tady jezdí na koloběžkách nebo in-linech, je strašně moc. Vím, že v současné době jezdí využívat skateparky do Napajedel nebo Kroměříže. Předpokládám, že vedle pumptrackové dráhy bude nový skatepark fungovat,“ sdělil starosta Kvasic Dušan Odehnal.

V blízkosti Moravy, kolem které vede frekventovaná cyklostezka, a v sousedství fotbalového hřiště a pumptrackové dráhy tak vyroste další plocha využívaná pro sportovní aktivity. „I když se nikdy nemá říkat už nikdy, tak v tomto případě nepředpokládám, že by se v uvedené lokalitě mělo ještě stavět jiné sportoviště. Půjde o poslední větší úpravu prostoru na několik příštích let,“ dodal starosta Kvasic.