Průmyslová zóna potřebuje dotace

4.7.2024

Podle znaleckého posudku byly oceněny pozemky plánované průmyslové zóny v okrajové části Morkovic. Cena za 1 m2 je 101 Kč a celková cena přibližně šest milionů korun. Ocenění pozemků, kde by mohla být v příštích letech průmyslová zóna, bylo jedním ze základních podkladů k dalším jednáním.

Zastupitelé již v roce 2021 schválili studii technické infrastruktury v průmyslové zóně nazvané „Mezi silnicemi“. Průmyslová zóna o rozloze šest hektarů se nachází na okraji Morkovic ve směru od Počenic v blízkosti benzínové čerpací stanice. Město chtělo pozemky původně zasíťovat z vlastních prostředků a následně je prodat. Později však začalo jednat o spolupodílu se Zlínským krajem. Zasíťování vychází přibližně na 40 milionů korun. Celkem bude po zasíťování k dispozici devět stavebních pozemků.

„O dotace na výstavbu technické infrastruktury žádáme Zlínský kraj a zároveň také ministerstvo obchodu. Pokud dotace obdržíme, tak by k realizaci došlo v letech 2025 a 2026. Následně by se pak mohly začít prodávat pozemky. Prodej však nevyrovná náklady spojené s budováním inženýrských sítí. V současné době se o umístění zajímají dvě firmy. Předpokládáme také úzkou spolupráci se Strategickou průmyslovou zónou Holešov,“ řekl starosta Morkovic Pavel Horák.