Prioritou města je nevyužívat Podhoran pro ubytování sociálně slabých

6.6.2024

Město Bystřice pod Hostýnem v těchto dnech intenzivně jedná s potenciálními zájemci o prodeji bývalého hotelu Podhoran. Zastupitelstvo města na svém dubnovém zasedání schválilo pověření rady města k jednání s investory o možném prodeji Podhoranu. Na základě tohoto pověření pak radní schválili záměr prodeje.

„Město samo budovu rekonstruovat nebude, protože by rekonstrukce z finančního hlediska zadlužila město. Cena by byla nejméně 290 milionů korun včetně úroků při měsíční splátce 1,6 mil. Kč a omezila další investice v následujících 15-20 letech,“ zdůraznil starosta města Zdeněk Rolinc. Radní jsou obeznámeni s plány jednoho z potenciálních investorů, který chce spodní patro využít komerčně (restaurace, služby atd.). Druhé patro by patřilo kancelářím městského úřadu a vrchní patro by tvořilo několik bytů vyšší kategorie.

„Využití prostředního patra pro sestěhování kanceláří městského úřadu je naše podmínka pro prodej,“ uvedl Zdeněk Rolinc. Jednou z dalších podmínek představitelů města, která by v případě prodeje byla zanesena i ve smlouvě o prodeji a je prioritní, je zákaz využití prostor pro ubytování jakýchkoliv občanů za účelem čerpání sociálních dávek.