Peníze investují do sportovišť

23.5.2023

Do konce května bude v Ludslavicích ukončena výstavba víceúčelového hřiště ve sportovním areálu. Stavba, kterou připravilo ještě předchozí vedení obce, byla zahájena na konci minulého roku.
„Budeme mít klasické víceúčelové hřiště s umělým povrchem, jaké je už téměř v každé obci. Primárně by mělo být využíváno na malou kopanou a tenis. Součástí hřiště je také tréninková tenisová stěna. Hřiště budou využívat i děti ze základní i mateřské školy. Něco podobného tady v obci pro ně chybělo. Určitě se tím zlepší podmínky pro tělesnou výchovu. Podařilo se nám získat na realizaci dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Bez ní by na to obec neměla prostředky,“ poznamenal Lukáš Rafaja, starosta Ludslavic.
Obec již obdržela dotace od Národní sportovní agentury z programu Rozvoj místních sportovišť a zázemí na rekonstrukci budovy v areálu fotbalového hřiště. Dojde k výměně oken a budova bude zateplena. „Rekonstrukcí projde exteriér budovy. Na investici jsme obdrželi finanční podporu ze Zlínského kraje. Už je to spousta let, co na ní probíhaly nějaké úpravy. Myslím si, že spolupráce mezi obcí a sportovci je na celkem dobré úrovni,“ dodal starosta Ludslavic.