Novou trasu Morkovského bajku si podmanil Marek Rauchfuss

11.4.2024

Dohromady rovných 200 bajkerů a baterek dorazilo na start jednoho z prvních cyklistických závodů letošní sezóny Morkovského bajku k místní sokolovně. Ten již potřinácté pořádali organizátoři z klubu Bike Triatlon Morkovice.

Oproti loňskému bahnitému roku čekalo na závodníky vysluněné počasí a prašné polní cesty, které byly vhodné nejen pro horská kola, ale i gravel. Změně charakteru závodu pomohla i upravená trať, která nově vedla výhradně po zpevněném povrchu a dodala tak závodu větší rychlost.

Závod byl rozdělený do třech hlavních kategorií: Hobby + mládež 23 km, Sport 46 km a Elite 69 km. Právě elitní kategorie ujela tři okruhy na vyznačené trase. Celkové zlato bral na nejdelší trati jezdec týmu Česká spořitelna-Accolade Marek Rauchfuss s časem 2:04,15. O tři vteřiny později dorazil do cíle Filip Rydval (D2 mont Merida cykling team) a bronzovou medaili bral s časem 2:04,24 Ondřej Rakus. Závod nedokončil kvůli pádu jeden z favoritů Adam Kučera (PSG Mechanix) a dobrovolně odstoupil po dvou okruzích i ředitel závodu Pavel Žák. Mezi ženami skončila na prvním místě reprezentantka týmu D2 mont Merida cykling team Aneta Hovorová s časem 2:33,03. Na 46 kilometrové trati zvítězil junior Karel Najser z klubu Ostra – Multicraft Čeladná s časem 1:29,06 a první ženou v cíli byla Kateřina Matysík (kolomat.cz) s časem 1:50,20.