Novou dlažbu potřebuje v Holešově několik chodníků

23.5.2024

Zastupitelé schválili navýšení finančních prostředků, které město použije při rekonstrukcích chodníků v několika lokalitách.

„Vytipovali jsme lokality, kde chodníky potřebují rekonstrukci, a vyšlo nám to zhruba na 3,8 milionu korun. Začali jsme zjišťovat problémy v daných lokalitách se sítěmi a v této chvíli jsme nejblíže k realizaci u chodníku, který vede od kruhové křižovatky u Lidlu po železniční přejezd. Tato oprava si vyžádá přibližně 1,2 milionu korun. Jako další v pořadí by to měl být chodník v ulici Očadlíkova. V rámci stavebního povolení bychom tam začali stavby části chodníků od Masarykova parku po Plačkov, kde je asi v této chvíli ten nejhorší úsek,“ uvedl místostarosta Holešova Pavel Karhan.

V rámci vybudování oplocení kolem školy na Kráčinách byl v místě vybudován také nový chodník za milion korun. Plány města zmíněnými lokalitami nekončí. Aktuálně se připravuje rekonstrukce dalších chodníků, mezi nimiž je i spojnice mezi ulicemi Bartošova a Družby. Tato opatření mají zvýšit bezpečnost a pohodlí chodců. Rekonstrukce chodníků se tak stává jedním z klíčových prvků městského rozvoje. Nedávno město dokončilo zásadní rekonstrukci chodníků na místním hřbitově.