Nezaměstnanost klesla, největší zájem je o kuchaře

15.6.2021

Na konci května hledalo práci ve Zlínském kraji 12 284 lidí, nezaměstnanost klesla na 3,1 %. Počet nezaměstnaných byl o 658 nižší než na konci předchozího měsíce.
Okres Kroměříž zaznamenal pokles počtu nezaměstnaných o 6,6 %, což je nejvíce v rámci Zlínského kraje, a podíl nezaměstnaných se dostal už pod tři procenta (2,9 %). Na jedno volné pracovní místo připadalo 1,6 uchazeče.
Nejnižší nezaměstnanost je v Lechoticích, Martinicích, Kurovicích a Třeběticích, kde se podíl nezaměstnaných nedostal nad 0,6 %. Na opačném konci pomyslné tabulky jsou Kunkovice (9,8 %), Šelešovice (6,5 %), Vítonice (6,0 %) a Honětice (6,0 %).
Vláda postupně uvolňuje ochranná opatření, a tak se mohou znovu vrátit k plnému podnikání odvětví, jako je gastronomie, hotelnictví, služby, doprava a další. Pracovní příležitosti přineslo také jaro a sezónní práce, které jsou nyní již v plném proudu. V následujících měsících by mohla nezaměstnanost ještě mírně klesat. Například v gastronomii a hotelnictví se v souvislosti s rozvolňováním objevuje stále víc pracovních příležitostí. Největší zájem je momentálně o kuchaře a pomocné kuchaře, dále o číšníky, servírky a pomocníky v kuchyni.