Modernizace Třebětic je v plném proudu

20.6.2024

Třebětice zažívají stavební boom. Obec se připravuje na realizaci optické sítě a zároveň chystá rozsáhlou obnovu nízkého napětí (NN).

„Vedení NN se bude pokládat do země. Celá akce je rozdělena na etapy. V současné době projektujeme dvě etapy,“ uvedl starosta Třebětic Kamil Zapletal. Součástí plánů obce je také přestavba místního výletiště. „Nechali jsme udělat vizualizaci, jak by odpočinková zóna mohla vypadat. Mělo by tam být dětské hřiště, malé hřiště pro fotbal, klidová zóna se zázemím, pergola s ohništěm atd.,“ popsal starosta.

Výletiště, které se nachází v okrajové části obce, dnes slouží jako hřiště. Přestavba však přinese výrazné změny. „Dvě třetiny plochy zaplní park a současné fotbalové hřiště se otočí na šířku a mělo by být menší. Bude to multifunkční hřiště pro více sportů,“ přiblížil Kamil Zapletal. Vizualizace umožní obci představit záměr občanům a připravit podklady pro zpracování projektové dokumentace.

Další významnou změnou bude výměna veřejného osvětlení. „Asi před patnácti lety se měnila svítidla, ale je to nedostačující. Je u nás málo světla,“ dodal starosta. Plánované změny, které zahrnují jak technologické inovace, tak zlepšení veřejných prostor, budou znamenat rozvoj obce.