Město zvažuje koupit restauraci Racek

1.2.2024

Město Chropyně obdrželo v roce 2022 návrh firmy 4P REAL na pořízení změny územního plánu na pozemcích souvisejících s restaurací Racek. Zastupitelé na svém jednání tento požadavek neschválili. Realitní společnost chtěla koupit restauraci Racek a přebudovat ji na bytový dům. Návrh zastupitelé tehdy neschválili především proto, že by okna byla situována ve směru na koupaliště. Druhý problém by vznikl v souvislosti s parkováním majitelů bytů.

Nyní se radní opět zabývali budovou restaurace a zvažují, zda by ji město neodkoupilo do svého vlastnictví. „Jednáme s makléřem, který má prodej budovy na starosti. Vše předložíme zastupitelstvu, které by tuto koupi muselo odsouhlasit. Podle mého názoru tam hrozí nebezpečí, že by se budova dostala do rukou někoho, kdo by následně nebyl schopen smysluplně nemovitost využít. Už nyní jsou tam časté šarvátky, před koncem roku jsme tady měli pokus o vraždu. Nepotřebujeme místo, kde bude eskalovat násilí,“ zdůraznil starosta Chropyně Michal Vlasatý.

O případném odkoupení budovy není zatím rozhodnuto, ale starosta už má představu, na co by se dal objekt využít. „Všechny okolní pozemky patří městu, a tak odkoupení dává smysl. Pokud by se podařila stavba sportovní haly, tak by současná restaurace navíc poskytovala ubytování pro sportovce,“ doplnil Michal Vlasatý.