Memoriál Pavlíny Mrhálkové

20.7.2021

Nadřínovském fotbalovém hřišti se uskutečnil třetí ročník Memoriálu Pavlíny Mrhálkové v malé kopané. Hrálo se ve dvou skupinách systémem 4+1 za účasti devíti týmů převážně z hráčů hrajících nejnižší fotbalové soutěže, kdy jednotlivá utkání v základní skupině trvala 27 minut.
Díky tomu, že se obě skupiny stihly odehrát dopoledne, dostali hráči před vyřazovacími boji prostor na doplnění živin dobrým jídlem a pitím. Přestávku vyplnila také dovednostní soutěž o flašku zeleného likéru. V minulém ročníku stačilo trefit  zavěšenou PET lahev na brankové konstrukci, ale rozhodčí Oldřich Závojský přišel s nápadem, který se organizátorům zamlouval a rozhodli se jej vyzkoušet. Za symbolický poplatek 20 Kč se nestřílelo na PET lahev, ale pro získání odměny bylo nutné prostřelit pneumatiku zavěšenou v pravém horním rohu brány, což bylo výrazně složitější. Ovšem našli se dva borci, kteří přesnými kopy ukázali, že nic není nemožné. Těmi šťastlivci se stali Pavel Otáhal a Ondřej Procházka.
Odpoledne turnaj pokračoval vyřazovacími zápasy, které byly napínavé a často rozhodovaly až penalty. Došlo také na neshody mezi hráči a rozhodčími, kdy arbitři za použití karet museli krotit bouřlivé emoce na hracích plochách. Do finále se dostala předem favorizovaná a ambiciózní Sparta Praha a proti ní nastoupil tým s názvem Chlapíci. Již před zápasem si rozhodčí zavolali dva největší bouřliváky, aby je upozornili, že jakékoli nesportovní chování bude okamžitě potrestáno. Z výsledku utkání se radovala Sparta, která svého protivníka porazila rozdílem jediného gólu zásluhou Lukáše Konupky. Ten trofej za nejlepšího střelce loňského ročníku neobhájil a toto individuální ocenění putovalo do týmu Zemánek Patriku Žourkovi, který hraje v dorosteneckých kategoriích Zbrojovky Brno. Trofej za nejlepšího brankáře si odnesl gólman poraženého týmu z finálového zápasu Marek Vrba.