Lidé si stále častěji vybírají zboží z boxů

14.3.2023

Výdejní boxy různých společností získávají stále víc na popularitě. Pro zákazníky přinášejí řadu výhod. Tou největší je svoboda při vyzvedávání balíčků, neboť velká většina z těchto boxů je dostupná nepřetržitě. Výhodné jsou i pro doručovací firmy, které mohou na jedno místo doručit třeba i desítky zásilek.
Společnost Alza zavádí vyzvedávání zboží z vlastních úložných boxů nazvaných Alza Box. Úložné boxy vycházejí vstříc lidem, kteří nemohou přijít na pobočku on-line obchodu osobně, nevědí, zda budou v konkrétním čase doručení doma, nebo se jen nechtějí časově vázat. Zákazník si může své zboží vyzvednout v místě, které mu nejvíc vyhovuje.
Pro umístění Alza Boxů jsou vybrány atraktivní lokality se snadnou dostupností, bezproblémovým parkováním a potenciální velkou návštěvností zákazníků. Například jen v Kroměříži jsou taková místa k výběru zboží čtyři, další jsou například v Hulíně. V následující fázi chce společnost pokračovat v pokrytí dalších míst.
Z-box je samoobslužné výdejní místo Zásilkovny, které pokrývá mnoho i těch menších obcí v regionu. Namátkou stojí už například v Pačlavicích, Počenicích, Litenčicích, Kostelanech, Pravčicích, Slavkově p. H. a v řadě dalších.