Léto v Rymicích bude hlavně pro děti, mohou si i upéct chleba

6.6.2024

Prázdninové prohlídky pro rodiny s dětmi, průvodce k omalování i tvořivé dílny – tak bude vypadat letní program v Muzeu v přírodě v Rymicích.

V každé chaloupce na Hejnici a také na návsi se veřejnost může setkat s řemeslníky během Dne řemesel v sobotu 15. června. Obec bude zároveň ve stejném termínu pořádat Pivní slavnosti, takže budou hned dva důvody, proč si tento den udělat do Rymic výlet. Řemeslníci při práci budou k vidění buď na návsi nebo na Hejnici také každou červencovou sobotu odpoledne.

„O prázdninách plánujeme každou středu prázdninové prohlídky pro rodiny s dětmi. K nim jsme připravili nového dětského průvodce s pastelkami,“ zve ředitelka Muzea Kroměřížska Martina Miláčková. Dětem jsou také určeny edukační programy Včelařství aneb Rojení v Rymicích a Voňavá kouzla v Rymicích, které vznikly speciálně pro školní třídy. Letos k nim přibyl ještě program Pečeme v muzeu. „Přímo v prostorách muzea se odehrává pečení. Děti si prohlédnou nejrůznější sbírkové předměty, něco si k nim řeknou, navštíví expozice Od kvásku ke klásku. Chceme, aby si současné děti uvědomily, co to stojí úsilí, než vznikne produkt, který znají většinou jen ze supermarketu,“ přibližuje Martina Miláčková. Pečení a tvořivá dílna čeká rodiny s dětmi třeba v úterý 16. července.