Letní kina startují, nabídnou české i zahraniční divácky prověřené filmy

20.6.2024

Promítání pod širým nebem je už tradiční součástí letních dnů. V Kroměříži začne letní kino promítat první červencový den a na programu budou hlavně české filmy. V kinech ovšem na diváky čekají nejen filmy, ale i další zajímavý program.

Začátky projekcí na nádvoří radnice jsou v červenci vždy od 21 h a v ceně vstupenky je také vstup zdarma do Expozice Karla Kryla. V pondělí 1. července je na programu rodinný film se zvířecími hrdiny Gump – jsme dvojka, o den později to bude komedie Sladký život. Následující týden přijede na stříbrné plátno obytňák ve filmu Prázdniny s Broučkem, a zaměstnanci firmy se pokusí stmelit kolektiv v komedii Jedeme na teambuilding. V případě nepříznivého počasí se projekce neruší, ale přesouvá do Klubu Starý pivovar nebo do kina Nadsklepí.

Prázdninami s Broučkem zahájilo také letní kino ve Chvalčově, společně s rodinnou bojovkou. V pátek 21. června se na louce Pod Kozincem odehraje piknik, následovat bude francouzský film Umění jíst a milovat a o týden později se vrátí Krotitelé duchů. Dlouholetou tradici má i letní kino v Hulíně. I to bude dějištěm akcí, a to nejen filmových. V srpnu se třeba příznivci Jaroslava Duška mohou těšit na jeho Čtyři dohody i Pátou dohodu.