Hulín zaplní hodové veselí, chystá se oslava patrona místního kostela

12.9.2023

Hulínské Svatováclavské hody se konají tradičně 28. září na památku sv. Václava, kterému je zasvěcený hulínský kostel. Právě v něm hody začnou, a to slavnostní mší svatou. Od kostela se vypraví hodový průvod za doprovodu dechové hudby Hulíňané. Na náměstí pak návštěvníky čeká zahájení hodů starostou Jaromírem Žůrkem, malování na obličej, bublinová show a další vystoupení – kromě Hulíňanů také dětského souboru Hulíňáček, TS Trick Hulín nebo seniorek z hulínského Spolku zdravotně postižených. Dopoledne na náměstí poskytne také skvělou příležitost navštívit výstavu Kouzlo starých plováren v informačním centru.
Protože organizátoři chystají  program tak, aby si přišly na své všechny generace a zájmové skupiny, nebude letos chybět ani sport – Hulínský běh odstartuje z workoutového hřiště u základní školy. Hodový jarmark, jehož součástí budou i Farmářské trhy, potrvá po celý den.
Odpoledne se pak hlavní program přesune na pódium hulínského letního kina. Zahájen bude koncertem Hany Holišové, známé především z muzikálových rolí, následovat bude vystoupení imitátora Petra Jablonského a na závěr se mohou návštěvníci těšit na Davida Uličníka, který připomene nezapomenutelné hity Karla Gotta, Karla Černocha, Waldemara Matušky i Karla Kryla či Vlasty Redla.