Hračky potěší malé pacienty v Kroměřížské nemocnici

7.12.2023

Na konci listopadu hostil Klub Starý pivovar premiérový Kroměřížský háčkovací maraton. Pořadatele překvapil velký zájem veřejnosti a doufají, že dobročinnou akcí založili novou tradici.

Nápad na čtyřiadvacetihodinový maraton, jehož výstupem jsou uháčkované hračky, se zrodil v hlavě iniciátorky akce Pavly Škorníkové. „Nápad je starý už spoustu let, vyvíjel se na základě různých impulsů, a nyní se mi jej konečně podařilo zrealizovat,“ popisuje žena, která byla jednou z pěti, jež vydržely háčkovat opravdu nepřetržitě celých 24 hodin. „Bylo to náročné, ale atmosféra byla nezapomenutelná a to nás hnalo dál,“ popisuje Pavla Škorníková. Kromě pěti rekordmanek se na akci podílely další tři desítky přihlášených z celé republiky, mezi nimiž byl i jeden muž. Ten ovšem neháčkoval, ale vyrobil hračky plstěné. Organizátorku potěšil i velký zájem veřejnosti, další zájemci mohli kdykoliv přijít a do akce se zapojit alespoň na chvíli, a nebyli jen z řad dospělých.

Součástí akce byl i celodenní kulturní program, na kterém vystoupily děti z mateřské školy, žáci a studenti ZUŠ a konzervatoře, kouzelník, breakdance skupina 2BC a večer se dokonce zpívalo u kytary. Výsledkem maratonu bylo 197 hraček a sedm háčkovaných dětských čepiček. Všechny výrobky byly předány Kroměřížské nemocnici během rozsvěcování vánočního stromu minulou středu.