Hasiči v Lechoticích budou mít novou zbrojnici

18.4.2024

Po loňské rekonstrukci obecního úřadu bude v roce 2024 v Lechoticích nejvýznamnější investiční akcí výstavba hasičské zbrojnice. Na další investice už obec nemá dostatečný objem prostředků. Místní sbor dobrovolných hasičů tak bude mít novou hasičskou zbrojnici. Její stavba vyjde přibližně na deset milionů korun. Z toho na projekt obec získala 4,5 mil. Kč z generálního ředitelství Hasičských záchranných sborů České republiky a 500 tis. Kč z rozpočtu Zlínského kraje. Do výběrového řízení na zhotovitele se přihlásilo sedm uchazečů a obec vybrala společnost Stavyma se sídlem v Otrokovicích.

„Nedávno proběhl první kontrolní den na stavbě a zdá se, že stavební práce by mohly skončit na podzim. Předpokládám, že někdy v říjnu. Uvidí se, jaké budou povětrnostní podmínky. My jsme se stavbou chtěli začít původně už v zimě, ale hodně pršelo, a tak jsme se nemohli pustit do základů,“ uvedl Petr Maňásek, starosta Lechotic.

V současné době hasiči v Lechoticích svou zbrojnici nemají. Starou zbrojnici tvořila garáž umístěná v přízemí obecního úřadu. Byla nevyhovující, protože se do ní výškově nevešlo nové hasičské auto, koupené s pomocí dotace. Při rekonstrukci obecního úřadu byla hasičská zbrojnice úplně odstraněna. Hasiči tak nyní mají svou techniku uskladněnou v plechovém přístřešku a většina hasičů má potřebné vybavení doma. Nová hasičská zbrojnice bude stát v areálu výletiště. Bude to přízemní budova o rozměrech 19,5 x 9,5 metru.