Hanáci na jaro zatím hlásí tři nové posily

1.2.2024

Fotbalisty Hanácké Slavie Kroměříž čekají na jaře boje o záchranu. Klub tak oznámil doposud tři zvučná jména, jež mají Hanákům pomoct udržet II. ligu. Prvním z nich je čtyřiadvacetiletý krajní obránce Vojtěch Wala, kterého uvolnil na půlroční hostování třetiligový FC Hlučín.

Wala zářil zejména v juniorských kategoriích. Působil například ve Spartě či v Karviné, kde si připsal i jeden start v nejvyšší soutěži. Jeho kariéru však zbrzdilo zranění a mononukleóza. Od roku 2019 tak našel uplatnění v MSFL, kde byl výraznou oporou Petřkovic či právě Hlučína.

Druhou velkou posilou Hanáků je fanouškům dobře známý útočník Jan Silný. Osmadvacetiletý kanonýr se do Kroměříže vrací po třech letech. Před jeho angažmá v Prostějově hrál například v prvoligovém Zlíně a Jablonci. Celkem si v nejvyšší soutěži připsal z třiceti utkání dvě branky. Nejvíc se mu však dařilo v MSFL, kde dosáhl úctyhodného milníku 100 vstřelených gólů. Hlavní podíl na tom mělo jeho angažmá právě v Kroměříži.

Třetí a nejčerstvější oznámenou posilou je středopolař David Machalík. Sedmadvacetiletý záložník přestoupil z konkurenční Líšně a s Kroměříží podepsal smlouvu na 2,5 roku. Odchovanec 1. FC Slovácko se propracoval přes mládež a juniory až do mužského A týmu. Zároveň působil i v mládežnických reprezentačních výběrech včetně kategorie U21. Hanácká Slavia nastoupí do jarních zápasů až ze 13. místa s dosavadním ziskem 17 bodů ve velmi těsné druholigové tabulce.