Dopravní komise dala podnět k několika úpravám

9.8.2022

Na základě zápisu z jednání dopravní komise města Kroměříže bude obor investic Městského úřadu řešit zřízení nového chodníku od zastávky MHD u Kauflandu v ul. Obvodová do ulice U Rejdiště vpravo směrem k železniční trati Kroměříž – Zborovice.
„Chodník bude sloužit zejména lidem, kteří chodí mezi Kauflandem a Zimním stadionem směrem k Bágráku na vlakovou zastávku. Na této akci se už projekčně nějakou dobu pracuje,“ řekl místostarosta a člen dopravní komise Karel Holík. V rámci navrhovaných změn by se měla městská policie zaměřit na měření rychlosti vozidel na krajské silnici II/367 v prostoru zastávek BUS v Trávníku.
„Lidé nás žádali, aby byl v tomto prostoru vybudován přechod pro chodce, což by nám v rámci bezpečnosti a vyjádření Zlínského kraje asi nikdo nepovolil. Nicméně je fakt, že hodně řidičů tam maximální povolenou rychlost nedodržuje a proto budou na místě rychlost častěji kontrolovat strážníci,“ zdůraznil Karel Holík. Na několika místech v těsné blízkosti mateřských a základních škol bude umístěno svislé dopravní značení, umožňující použít parkovací místo pouze za účelem vyložení dětí a žáků ve vymezené době od 6.30 do 8.30 hodin. Změna se bude týkat ZŠ Komenského, MŠ Žižkova, MŠ Štěchovice, MŠ Štítného, MŠ Postoupky, ZŠ U Sýpek, ZŠ Oskol Mánesova, MŠ na ulici Denkova a MŠ Spáčilova.
„Největší problém krátkodobě zastavit a vyložit děti mají lidé především v uvedené době a proto chceme, aby na vytipovaných místech mohli v tomto časovém úseku parkovat jen ti, kteří vezou do škol své děti. Odpoledne už tak velký problém nevzniká, protože každý končí jinak,“ vysvětlil kroměřížský místostarosta.