Děti si v Holešově zatrénovaly se zlínskými hokejisty

8.6.2021

Mladí zlínští hokejisté mají za sebou první sportovní odpoledne pro kluky a holky z okolních měst našeho regionu. Ve čtvrtek 27. května zakotvila zlínská výprava v čele s hráči A týmu Danielem Hufem, Jakubem Ferencem nebo třeba bývalým kapitánem týmu Petrem Čajánkem v Holešově, kde se otevřeného tréninku zúčastnilo zhruba třicet dětí.
O pohodovou atmosféru a úsměvy dětí se hned od začátku akce staral maskot Beran, který si s účastníky  sportovního odpoledne zahrál několik her. Během hodiny a půl děti na hřišti ve Všetulích absolvovaly různé pohybové aktivity a týmové soutěže.
„Pro kluky a holky jsme měli nachystaný pestrý program. Střídali jsme akční a klidnější aktivity, aby se děti nejen vyřádily, ale aby stihly i pokecat s hokejisty a program si užít. Přišlo jich hodně, za což jsme rádi, a ideálně vyšlo také počasí,“ zhodnotil akci trenér David Macharáček. Tréninku se zúčastnili již zmiňovaní zlínští hokejisté, tedy brankář Daniel Huf a obránce Jakub Ferenc, kteří se zapojili do všech her a soutěží. Na závěr pak hokejisté ještě podepsali zájemcům připravené kartičky nebo plakáty. „Jsem spokojený, rád jsem se sportovního odpoledne zúčastnil. Děti si vyzkoušely spoustu zajímavých her a bavilo je to, což je nejvíc,“ potěšilo zlínského brankáře Hufa. Trénink v Holešově byl první cestou mladých Beranů po regionu, další budou následovat během nadcházejících měsíců.