David Klammert se přiblížil účasti na olympiádě

6.4.2021

Po dlouhé sérii neúspěšných startů se kroměřížský rodák, judista David Klammert opět probojoval mezi elitu. Na grandslamu v Antalyi k tomu potřeboval šestadvacetiletý judista šest těžkých zápasů, z nichž pět vyhrál a z Turecka si tak přivezl bronzovou medaili. Bronzová příčka z Turecka je bezesporu jeho největším výsledkem v dosavadní kariéře.
Už jednou Klammert ve světové konkurenci třetí místo obsadil, ale v roce 2018 v Tunisu to bylo na nižší Grand Prix. V Antalyi porazil na ippon čtyři soupeře a prohrál pouze ve čtvrtfinále se světovou sedmičkou Krisztianem Tothem z Maďarska.
V boji o bronz hodil na bok Komronšocha Ustopiriyona z Tádžikistánu technikou tani otoši ve chvíli, kdy mu hrozil rozhodující třetí trest za pasivitu. Vytáhl svůj oblíbený zvedák, který si načasoval na poslední chvíli. Klammert si tak polepšil v kvalifikačním žebříčku a výrazně se přiblížil k vysněné účasti na olympiádě v Tokiu. „Po třech letech mám medaili z akce IJF.
První z Grand Slamu a hlavně olympijského Grand Slamu. Jsem moc rád, díky tomu jsem zase blíže startu na olympiádě. Byl to těžký den, šest zápasů, dvě prodloužení. Ke konci už mě provázely křeče,“ řekl po životním úspěchu odchovanec judistického oddílu Slavia Kroměříž. Od 16. do 18. dubna bude David Klammert bojovat o další úspěch na ME v Lisabonu.