Bystřice v závěru vybojovala alespoň bod

21.3.2023

Velmi vyrovnaný a vyhecovaný zápas viděla v neděli bystřická hala Sušil, kam v rámci 17. kola první ligy házené mužů zavítaly čtvrté Bohunice.
Úvodní dvacetiminutovka měla vyrovnaný průběh, až těsně před přestávkou se hosté utrhli na rozdíl tří branek. „Haprovala nám trochu obrana, nebránili jsme dobře, nedařilo se nám pokrývat soupeřovy kombinace, zejména spolupráci jejich pivota se spojkami. Bohunice hrály trpělivě, dohrávaly kombinace až do pasivity, což jim rozhodčí tolerovali,“ hodnotil první poločas trenér Martin Žůrek.
Dvě slepené branky Bohunic na začátku druhé půle zapříčinily, že ve 32. minutě vedli hosté už o pět branek. „Já si opravdu jen málokdy stěžuju, ale rozhodčí dnes výrazně ovlivnili zápas. Sedm, osm míčů vyloženě věnovali Bohunicím. To nás samozřejmě brzdilo, když jsme stahovali čtyřbrankový náskok soupeře. Postupem času jsme však zlepšili bránění a dokázali soupeřův náskok stahovat. V brance se k výbornému výkonu rozchytal Tomáš Janků. Střelecky nás držel Tomáš Kyryljuk, a to nejen střelami ze střední vzdálenosti, ale veškerá střelba ze spojek byla víceméně na něm. Role střelce se zhostil na výbornou. Šli jsme do utkání s tím, že musíme bodovat – a bod je nakonec asi i spravedlivý,“ uznal bystřický trenér.
V neděli od 15.30 nastoupí Bystřičtí ve Zlíně. „Derby bude zase otevřené. První liga je velmi vyrovnaná. Těžké utkání jak pro ně, tak pro nás. Určitě budeme chtít Zlínu vrátit domácí porážku z podzimu,“ předeslal Žůrek.