Areál sokolovny se připravuje na rekonstrukci

19.9.2023

Zastupitelé obce Podhradní Lhota schválili cenovou nabídku studie rekonstrukce kulturně-sportovního areálu sokolovny. „Už proběhla první pracovní schůzka s paní architektkou, na které jsme si upřesňovali, co bychom kde chtěli mít. Co se týká výšek, tak se jedná o složitý terén. Chceme tam vybudovat také zázemí pro možné letní venkovní aktivity, jako jsou taneční zábavy nebo například dětský den. Dříve to tam bývalo, ale dnes tento prostor již neodpovídá současným standardům,“ sdělil starosta Podhradní Lhoty Petr Horáček.
Na hrubé stavbě je nová střecha, ale chybí sociální zařízení, přívod vody i odpady. „Sokolovna je v posledních letech využívána jako sklad. Na společenské akce máme kulturní dům, který funguje také jako tělocvična. Nedávno tam byla rekonstruována kuchyně a interiér byl částečně přebudován včetně rekonstrukce toalet. Opravy byly postupně hrazeny z vlastních zdrojů,“ poznamenal starosta obce.
V Podhradní Lhotě v letošním roce plánovali nadstřešení rovných ploch přístavků na budově mateřské školy, na což z rozpočtu uvolnili 307 tis. Kč. „Stavební práce již byly skončeny. Byla tam havarijní situace, když v zimě napadlo hodně sněhu, tak nám tam zateklo a i přesto, že jsme zdi sanovali, tak se tam objevila plíseň,“ dodal Petr Horáček.