Většina praktických lékařů začne očkovat

23.2.2021

Ve Zlínském kraji se rozvážejí mezi praktické lékaře vakcíny proti covid-19 od firmy AstraZeneca. V tomto týdnu by tak již praktici ve svých ordinacích měli začít očkovat seniory starší 80 let.
„Tuto informaci mohu potvrdit. Do naší ordinace přivezla minulé pondělí dopravní služba z nemocnice v Kroměříži dvě  lahvičky očkovací látky od firmy AstraZeneca, která je určená pro dvacet pacientů starších osmdesáti let,“ sdělil okresní zástupce Sdružení praktických lékařů Jiří Pražák, který má svou ordinaci v Hulíně. Podle jeho informací by se pacienti měli na očkování dostavit ve čtyřiceti ambulancích praktických lékařů v okrese Kroměříž. To je téměř osmdesát procent z celkového počtu padesát tři ambulancí. V minulém týdnu byla vakcína dovezena zatím do prvních deseti ambulancí v okrese Kroměříž.
Zásobování dalších ordinací bude následovat poté, co přijdou do Zlínského kraje další dávky. „Pacienty budeme oslovovat sami, nebo naše sestřičky. Nikoho jiného na to nemáme a nikdo nám s tím patrně nepomůže. Stejně tak zůstane jen na nás vykazování do centrálního registru, které bude časově náročné. Začneme očkovat, až budeme mít veškeré dokumenty k očkování, jako je například potvrzení o chladovém řetězci, dotazníky nebo souhlasy. Pak si vybereme vhodnou dobu a pozveme si pacienty. Předpokládám, že by se tak mohlo stát již v tomto týdnu,“ dodal Jiří Pražák.