V Uhřicích opravili výletiště a hledají nájemce do obchodu

6.12.2022

Na obecním výletišti ve školní zahradě v Uhřicích se konají společenské a sportovní akce. Obec tam letos nechala vybudovat přístřešek.
„S nápadem nechat postavit pergolu na obecním výletišti přišli občané a dobrovolní hasiči, protože když prší nebo je přímé slunce, návštěvníci akcí se neměli kam schovat. Na volné ploše bývaly dříve při různých akcích umístěny stany, které však při silném větru mu jen těžko odolávaly, a vystupující měli k dispozici přístřešek. Pergola je vhodným doplněním k tanečnímu parketu,“ uvedla Miroslava Bartošíková, starostka Uhřic.
Obec obdržela od Zlínského kraje dotaci ve výši jeden milion korun na realizaci projektu výstavby nové pergoly na obecním výletišti. Bez této dotace by obec Uhřice nebyla schopna projekt realizovat. Dalších 900 tisíc korun investovala obec ze svých prostředků. Obec Uhřice zveřejnila záměr pronájmu objektu za účelem prodeje potravin na dobu neurčitou. Jedná se o nájem 1 Kč ročně, služby spojené s nájmem – elektrická energie (do maximální roční částky 40 000 Kč), plyn, voda – budou hrazeny obcí Uhřice.
„Zatím je to špatné. Poslední zájemce od dohody odstoupil. Prodejna je tak už rok a půl uzavřená. Bohužel, i když všechny náklady za nájemce uhradíme, tak u nás nevydělá ani na minimální mzdu. Je mně líto seniorů, kteří musí jezdit za nákupy do Morkovic, a snažíme se dělat maximum, aby měli možnost nákupu základních potravin v místě bydliště,“ zdůraznila starostka Miroslava Bartošíková.