V trasování patří Zlínský kraj mezi nejlepší

23.2.2021

Zlepšení epidemické situace ve Zlínském kraji pomáhá také úspěšnost trasování. V období od 6. do 12. února dokázali hygienici do 24 hodin vyřešit 93 % rizikových případů.
Chytrá karanténa je systém, který vede k včasnému zachycení, testování infekčního onemocnění covid-19 a izolaci v karanténě co největšího počtu potenciálně nakažených osob. Součástí toho je ve spolupráci s nakaženými vytipování kontaktů, na které mohli virus přenést. Chytrá karanténa také pomáhá krajským hygienickým stanicím zrychlit a zpřesnit jejich postupy.  Výhodou Chytré karantény je výrazně menší dopad na běžný život obyvatel i na ekonomiku. V karanténě jsou pouze nemocní a lidé s vysokým rizikem nakažení, zatímco plošný zákaz vycházení lze uvolnit za předpokladu respektování zvýšené hygienické opatrnosti.
V úspěšnosti je ve většině parametrů na prvním místě Ústecký kraj. Ve Zlínském kraji například od 6. do 12. února zaznamenali 92% úspěšnost vyřešených pozitivních případů, což je třetí nejlepší výsledek v rámci všech krajů. S průměrem 1,06 vytrasovaných rizikových kontaktů je Krajská hygienická stanice ve Zlíně na místě druhém. Denně hygienici uskuteční mezi 200 a 500 hovory a celkem jich tak mají za sebou už více než 33 tisíc.