Strhující pohárový duel nerozhodlo ani prodloužení

27.9.2022

Středeční strhující duel na stadionu Jožky Silného měl vše, co má pohárové utkání proti věhlasnému prvoligovému soupeři mít. Zaplněné hlediště vidělo šest branek, prodloužení i penaltový rozstřel. Výkony Matouška, Zavadila, Chwaszcze nebo Cupáka byly reklamou na kroměřížský fotbal a pozvánkou do ochozů i na nadcházející zápasy MSFL.
Na rozbahněném terénu Hanáci brzy prohrávali. Plavšičův centr neodvrátil Tiahlo a Muhamed Tijany už ve 2. minutě lacino otevřel skore – 0:1. Když pak v 7. minutě baníkovci rozebrali kroměřížskou obranu akcí, na jejímž konci byl Mišković, nevypadalo to s do té doby neškodnými domácími vůbec dobře – 0:2. Vzápětí byl v hostující šestnáctce faulován Matoušek a z nařízené penalty Chwaszcz snížil na 1:2.
V první půlhodině však domácí defenziva stála na hliněných nohou, toho ve 28. minutě střelou do protipohybu Dostála využil Brazilec Cadu a Baník vedl znovu o dvě branky. Naději před odchodem do kabin přinesl dlouhý nákop do ostravské šestnáctky, na který nezareagoval nikdo z hostující obrany včetně golmana Letáčka, a Chwaszcz hlavou přidal svoji druhou branku v utkání – 2:3.
Po hodině hry zazmatkovali ve vlastní šestnáctce Jeleček s Dostálem, vlétl mezi ně Cadu, kterého Dostál poslal k zemi. Nařízená penalta mohla definitivně zlomit odpor srdnatě bojujících Hanáků, do té doby nejlepší hráč na hřišti Plavšič však vysoko přestřelil. Postupem času sešívaní víc a víc vyrovnávali hru. Výborně vstoupil do utkání zejména střídající Surynek, díky jehož důrazu v malém vápně si v 72. minutě vstřelil vlastní branku Frydrych a bylo zaděláno na prodloužení. Deset minut před koncem se do šance řítil Cupák, toho však při zakončení na poslední chvíli ramenem rozhodil dobíhající Lischka.
V půlhodinovém prodloužení už nebyl rozdíl dvou tříd na hřišti vůbec znát. Na hranici svých možností hrající Hanáci byli favoritovi vyrovnaným soupeřem. Největší šanci celého prodloužení měl na kopačce Houser, který si vyměnil míč se Surynkem, zasekl si obránce, zblízka ale Letáčka neprostřelil. Neproměněná šance mrzela domácího středopolaře ještě víc v penaltovém rozstřelu, kdy hned v první sérii svoji penaltu neproměnil. Když pak ve třetí sérii přestřelil Jeleček, radovali se z postupu do 3. kola MOL Cupu přeci jen bezchybní baníkovští střelci. „Kluci celý zápas prohrávali, dotahovali, ale zvedli se, šli dál, věřili – 120 minut na takovém terénu, navíc proti prvoligovému soupeři, to byla obrovská dřina. Škoda penaltového rozstřelu, ale to už je loterie. Kluci na sebe můžou být právem hrdí,“ nešetřil po skvělém výkonu chválou trenér Bronislav Červenka.