Majitelé parcel nemohou začít stavět, nemají elektřinu

26.10.2021

Zájem mladých lidí o stavbu rodinných domů zaznamenali i v Míškovicích, kde se začalo připravovat zasíťování deseti nových stavebních parcel. Na základě výběrového řízení práce provádí společnost SMO Otrokovice. Vybudována bude kanalizace, vodovod a plynovod pro novou ulici Nad Uhliskem.
Nyní požádala společnost E.ON o prodloužení stavebního povolení až do konce června příštího roku. „V květnu skončila společnosti osmnáctiměsíční lhůta na zasíťování, které však nebylo provedeno. E.ON slíbil, že práce dokončí ještě v tomto roce. Čtyři lidé už mají vyřízeno stavební povolení a chtěli by již letos zahájit stavbu rodinných domů, bohužel nemají elektrické vedení. Covid zřejmě zasáhl i tuto společnost, takže dříve smlouvou uzavřené termíny nebyly dodrženy,“ vysvětlil starosta Míškovic Josef Polaštík. Nové domy vyrostou na obecních pozemcích na konci obce ve směru na Machovou a budou tvořit tvar písmena L. Veřejné osvětlení a komunikace budou v ulici Nad Uhliskem dobudovány až s novými domy.
Obec další parcely vhodné k výstavbě rodinných domů nemá, ale dá se předpokládat, že vhodné plochy časem nabídnou majitelé pozemků, které se nacházejí v sousedství nově postavených domů, aby mohli využít stávajících rozvodů energií.