Letní koncerty v centru města

28.6.2022

Také letos jsou na prázdninové čtvrtky přichystány oblíbené letní koncerty na Velkém náměstí. Žánrový rozptyl bude velký – od folku přes rock až k cimbálovce či dechovce.
Program zahájí ve čtvrtek 7. července BRUCE&rock, hulínská rocková kapela založená začátkem roku 2017. Její repertoár tvoří převzaté písně světových i tuzemských hudebních skupin doplněné o vlastní autorskou tvorbu.
O týden později dorazí ze Vsetína folková skupina Veselá bída. Ta vznikla v roce 2000 na popud někdejšího zpěváka Františka Segrada, který ukončil hostování ve skupině Čechomor a inicioval založení nové skupiny s podobným tematickým zaměřením. Od svého počátku se drží svého stylu, který zahrnuje netradiční pojetí tradičních lidových písní, v současné době kapela směřuje k folkrocku.
Ve čtvrtek 21. července je centrum města vyhrazeno zejména pro příznivce dechovky – Moravská Veselka přijede ze Sušic u Přerova.
Poslední červencový čtvrtek bude patřit jarohněvické rodinné cimbálovce Pavla Kordíka, která má na kontě své vlastní CD Byla cesta ušlapaná. Série bude pokračovat i v srpnu dalšími třemi koncerty.