Holešovští atleti uspěli na Czech Indoor Gala v Ostravě

16.2.2021

Současná epidemiologická situace se velmi negativně podepisuje také na sportování dětí a mládeže. O to vzácnější jsou výkony, kterých dosáhli závodníci Atletiky Holešov na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala, který se uskutečnil 3. února v Ostravě.
„Už samotná nominace na tento mezinárodní závod je důkazem špičkové sportovní přípravy a oceněním obrovského úsilí věnovaného tréninku,“ zhodnotil přístup svých svěřenců trenér oddílu Atletika Holešov Jakub Hřib. V holešovských barvách se v trojskokanském sektoru prezentovala velmi statečným a bojovným výkonem Denisa Peričová. Po boku daleko zkušenějších závodnic si po celou dobu soutěže udržela potřebnou koncentraci a odměnou jí byl hodnotný výsledek 11,08 metru.
Předvedené výkony katapultovaly do čela republikových tabulek juniorů Matěje Eliáše, běžce na 1500 metrů. V našlapané konkurenci výborných běžců dokázal držet tempo s hlavní skupinou, a v závěrečných metrech závodu předvedl zdaleka nejrychlejší finiš ze všech. Pouze vítěz byl v cíli doslova o prsa lepší než Eliáš. Druhé místo a především čas 3:57 min. je dalším potvrzením extra tří dy tohoto talentovaného závodníka. Eliáš navíc nastoupil také ve smíšené štafetě Zlínského kraje na 4 x 400 metrů, která i díky jeho fantastickému finiši podlehla pouze soupeřům z Jihomoravského kraje a odvezla si tak z Ostravy stříbrné medaile.
„Oba juniorští závodníci Atletiky Holešov si zaslouží velké poděkování nejen za výkony předvedené na mezinárodním mítinku, ale především za svůj dlouhodobý přístup k tréninku. Pro mladší členy klubu jsou vzorem a jasným důkazem, že i v Holešově je možné sportovat na špičkové úrovni,“ dodal Jakub Hřib. V regionu letos proběhne největší akce, a to mistrovství ČR mužů a žen, které se uskuteční v červnu ve Zlíně.