Dobročinná cyklojízda letos zavítá i do Bystřice

23.2.2021

Převzít záštitu a podílet se na spolupráci při organizaci projektu Na kole dětem 2021 odsouhlasili radní Bystřice pod Hostýnem. Město podpoří tento projekt také finančně, a to darem do nadačního fondu Josefa Zimovčáka ve výši 10 tisíc
korun. Součástí podpory je i souhlas s bezplatným užitím znaku města v rámci propagace projektu.
Bystřice pod Hostýnem bude na trase dobročinné cyklojízdy hned v prvníetapě. Peloton účastníků v čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole by se měl v centru města objevit ve čtvrtek 3. června okolo půl jedné odpoledne.
Cyklotour Na kole dětem se může zúčastnit každý, kdo bude dodržovat pravidla, stačí se kdekoliv během trasy připojit do pelotonu a pokračovat s ním v cestě. Startovné je dobrovolné a platí se do prosklené pokladničky – veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech.
Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se zaměřuje především na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.