Covidovou přestávku využili divadelníci k nastudování nové komedie

14.9.2021

Divadelnímu festivalu Ludmily Cápkové bude patřit poslední zářijový víkend. Zahájí jej premiéra v podání domácího Divadelního spolku.
„Festival jsme letos organizovali trochu v provizorním režimu – v době covidových opatření moc plánovat dopředu nešlo,“ říká herečka a členka Divadelního spolku Kroměříž Jana Štěpánová. Covidovou přestávku ovšem využil soubor k nazkoušení divadelní komedie s názvem Milá matko, ve které se role ujala právě Jana Štěpánová. „Těším se hodně. Je to představení pro dva herce, odlehčená komedie o vztahu matky a syna. Z reakcí vidím, že se v ní najde každá matka,“ usmívá se herečka. Na diváky ovšem čeká dalších pět představení v podání souborů, které zároveň soutěží o postup do příštího ročníku amatérského divadelního festivalu FEMAD Poděbrady.
Představení Milá matko je zároveň prvním v rámci divadelního předplatného, které se stejně jako festival přesunulo z Klubu Starý pivovar do Sokolského domu. „Představení v rámci předplatného se odehrají každý třetí čtvrtek v měsíci, a mělo by jich být celkem sedm. Bylo nám smutno po divácích, oblíbili jsme si je a oni nás. Doufáme, že už se vše bude vracet do starých kolejí,“ uzavírá Jana Štěpánová.