V Holešově už došla trpělivost s piráty silnic

19.9.2023

Na vytipovaných místech v Holešově a místních částech se postupně provádí analytické měření, jak řidiči dodržují povolené rychlostní limity. První statistické údaje byly zveřejněny za místní část Dobrotice.
Měření tam probíhalo v blízkosti přechodu pro chodce u mateřské školy, tedy uprostřed obce. Měřený úsek byl 150 m na každou stranu (tedy 300 m). Za měsíc tam projelo bezmála 190 tisíc vozidel. Přestupku se dopustilo 115 tisíc řidičů (62 %) a 101 by přišlo o řidičský průkaz.
Nejvyšší rychlost zaznamenal 11. července radar krátce po půl jedné odpoledne. Řidič osobního vozidla tam projížděl rychlostí 106 km/h. „První kontrolní měření probíhalo v Dobroticích a v ulici Zlínská naproti policejní školy. Nyní se měří na dalších třech místech. Rychlosti přes 100 km/h u přechodu pro chodce mluví samy za sebe. Nenacházím slovo, jak slušně takového řidiče nazvat. Je potřeba zkusit takové překračování maximální povolené rychlosti regulovat. Zkušenosti z jiných měst jsou takové, že po instalování měřičů, na základě kterých se vybírají pokuty, začnou primárně jezdit pomaleji místní řidiči, kteří to vědí, a ti pak zdrží ostatní,“ zdůraznil Milan Fritz, starosta Holešova.
Město vše nyní řeší s policií a předpokládá se, že by v Holešově včetně místních částí mohla být během příštího roku dvě místa s radary, které budou propojeny se systémem radnice.