Opravit starý, nebo postavit nový bazén? Jednotní nejsou ani místostarostové

4.5.2021

Opravit stávající bazén, nebo postavit nový včetně akvaparku? Obě varianty by město vyšly na stovky milionů korun. Ani ve vedení města a mezi zastupiteli není jednotný názor a o různých variantách se bude ještě dlouho jednat.
Před osmi lety byly v rámci rekonstrukce vyměněny prosklené železné stěny, vyčištěna byla vana bazénu, zrekonstruována je parní sauna. U suché sauny došlo k renovaci dřevěných roštů a výměně dlažby. V roce 2016 byla zpracována studie na modernizaci, rekonstrukci a přestavbu plaveckého bazénu, která byla tehdy odhadnuta na 165 milionů korun. „Oprava by byla nákladná. Osobně se přikláním k tomu, abychom postavili zcela nový krytý bazén,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Pro místostarostu Vratislava Krejčíře je stavba nového bazénu prioritou. Podle dalšího místostarosty Karla Holíka je zatím předčasné mluvit o stavbě nového bazénu. „Před konečným rozhodnutím je nutné vést širší debatu, hlavně s odborníky,“ upozornil Holík.
Do debaty, zda opravit stávající bazén nebo postavit nový, se už nyní na sociálních sítích po zveřejnění informace z radnice zapojily desítky lidí a je to v poslední době nejvíce komentované téma. Téměř všichni se shodli, že ať už vyhraje jakákoliv z variant, nebude se moct bazén po nezbytně dlouhou dobu využívat. Objevily se názory na výstavbu akvaparku. Bazén by měl být padesátimetrový, bezbariérový, vhodný pro sportovní plavání a vyhřívaný. V jednom z příspěvků byla zmínka, že pokud by se měl stávající bazén opravovat neustále dokola po vzoru lávky přes Moravu, bude zřejmě lepší ho zbourat a postavit nový.
„Díky dobrému návrhu může bazén na stejné ploše jako ten stávající přinést daleko více zábavy, komfortu a hlavně ekonomicky a ekologicky by mohl být úspornější provoz. O bezbariérovém provozu ani nemluvě. Navíc rekonstrukce by trvala dle všeho minimálně stejnou dobu, spíše ale déle,“ uvedl ve svém příspěvku jeden z pisatelů.
Někteří připomněli, že podle jejich názoru jsou potřebnější investice, do kterých by se mělo město pustit, jako například kanalizace v Trávnických Zahrádkách nebo zvýšení kapacity parkovacích míst. V pomyslné anketě se tak více než 80 % diskutujících vyjádřilo pro stavbu nového bazénu, jiní byli pro rekonstrukci stávajícího bazénu či navrhli, aby se prostředky investovaly úplně někam jinam.