Novou výstavbu brzdí nevykoupené pozemky

24.1.2023

Jednou z obcí, kam také chtějí v současné době přilákat nové obyvatele, jsou i Kostelany, kde se počet lidí za posledních dvacet let zvýšil o bezmála 150. V lokalitě u hřbitova – tzv. Kuče – by se mělo stavět šestnáct nových rodinných domů. Studie již je zpracovaná.
„V současné době ještě stále probíhá změna územního plánu. Navíc se nám nedaří vykoupit pozemky. Lidé před rokem chtěli za prodej strašně moc peněz, anebo nechtěli pozemek ztratit. I když doba nepřeje stavění, tak bych přece jen celou akci chtěl dotáhnout až do stavu, že bychom mohli začít nabízet pozemky vhodné k výstavbě rodinných domů. Nyní nemám dvacet žádostí o pozemky na stole, ale v momentě, kdy bychom vše připravili, tak se lidé určitě začnou hlásit, protože chceme, aby to bylo cenově přístupné všem a ne jen těm movitějším. Před lety jsme počítali s částkou deset milionů korun na vybudování infrastruktury, ale teď by to bylo už úplně někde jinde,“ zdůraznil starosta Kostelan Jan Petřík.
I když se odkupy přibližně sedmi pozemků obci nedaří, rozhodně ve své snaze podle slov starosty Kostelan nechce polevit. Odkupy komplikuje také fakt, že jeden pozemek vlastní i sedm majitelů.