Nádražní budova se bourat nebude, využívat ji budou i řidiči autobusů

8.6.2021

Nádražní budova v Holešově se nakonec po dohodě mezi Správou železnic a městem Holešov bourat nebude. Právě připravovaná zásadní rekonstrukce historické budovy přinesla spoustu negativních reakcí jak ze strany vedení města, tak  obyvatel, kteří nakonec získali pod petici proti zásadní rekonstrukci budovy téměř tisíc podpisů.
„Po jednání se starostou města Rudolfem Seifertem jsme se dohodli na memorandu, kde definujeme využití prostor pro volnočasové aktivity, pracoviště městské policie, zázemí pro dopravce. Přípravy na zbourání objektu jsem tudíž zastavil,“ uvedl na twitteru generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. „Důvody pro změnu názoru Správy železnic vidím v naší nabídce, že vstoupíme do úprav stávající budovy s tím, že budeme část prostor následně využívat na základě nájemní smlouvy. Určitě k současné dohodě přispěla i petice sepsaná lidmi v Holešově. Obyvatelé se jednoznačně postavili za zachování budovy v současné podobě,“ zdůraznil starosta Holešova.
Memorandum již schválila rada města a projde ještě schválením zastupitelstva. Následně budou dohody stvrzeny. „Potom budeme pokračovat sestavováním smluv se Správou železnic na využití prostor. Hodně živá je myšlenka, že by se v nádražní budově vybudovalo zázemí pro řidiče autobusové dopravy. To by městu hodně pomohlo, protože toto zázemí je tam v současné době hodně provizorní a omezené. Do budovy chceme také umístit některé volnočasové aktivity jako například modelovou železnici, která je teď v dost nevyhovujících prostorách. Variant je hodně. Po sepsání všech smluv by se objekt měl pomalu začít opravovat,“ řekl holešovský starosta. Vzhledem k současné situaci, kdy byla zrušena přestavba nádražní budovy, která byla plánována na letošní rok, nebude provoz na nádraží v roce 2021 výrazně omezen. S několikaměsíční uzavírkou však budou muset cestující počítat v příštím roce při realizaci rekonstrukce kolejiště a nástupiště. Hlavní stavební práce by měly začít v červnu a trvat mají maximálně čtyři měsíce.