Město pozemky prodávat ani pronajímat nebude

27.9.2022

Po dlouhém několikaletém boji koupilo město Bystřice pod Hostýnem pozemek na sídlišti od soukromého majitele. Jedná se o rybník u sídliště.
„Vedle pozemku, na kterém je rybník, jsme koupili od stejného majitele také plochu, kde je parkoviště v blízkosti zámku a další pozemky. Pozemek, kde je rybník, nebudeme nyní prodávat, protože ho chceme nabídnout občanům jako park. Zatím s tím nic zásadního dělat nebudeme. Také proto jsme zatím nesouhlasili s žádostí o pronájem,“ sdělil bystřický starosta Zdeněk Pánek. Město rybníky rybářům standardně pronajímá jako například ten v parku Zahájené, o který se rybáři starají.
Město naopak vykoupilo od dosavadního vlastníka dva pozemky v místní části Rychlov o celkové výměře 1 184 m2, za kupní cenu ve výši 224 tis. Kč. „Jedná se o propojovací úsek u čistírny odpadních vod, kterou vlastní VaK Kroměříž. Rychlov chceme do budoucna propojit s první sousední vesnicí Křtomil, která už patří do Olomouckého kraje. Lidé na kolech a také pěší tak budou moct využívat nové komunikace, která bude mnohem klidnější než současná hlavní silnice,“ vysvětlil Zdeněk Pánek.