Projekt na novou hokejovou halu má být hotový v příštím roce

24.11.2021

Architektonická společnost pro zimní stadion v Kroměříži, která je zastoupená jedním z účastníků sdružení společností Intar se sídlem v Brně v současné době pracuje na projektové dokumentaci potřebné pro rekonstrukci stávajícího zimního stadionu a výstavbu nové tréninkové haly.
„Předpokládáme, že projekt by měl být hotový během příštího roku. Do realizace nepůjdeme napřímo bez nějakých dotací. Je šance využít programů, které nabízí Národní sportovní agentura. Taková stavba má sloužit několik desetiletí, takže musí splňovat veškeré současné parametry moderní doby. Tréninková hala bude sloužit především mládeži, proto v ní bude většina stacionárních šaten. Současná hala bude především přizpůsobena zápasům a komerčnímu využití,“ poznamenal kroměřížský místostarosta Karel Holík.
Nově vybudovaná tréninková hala má uvolnit kapacitu hlavní haly, kde je momentálně přetlak různých aktivit. Děti tak musí jezdit trénovat již v brzkých ranních hodinách. To by se mělo s novou tréninkovou halou změnit. „Nedaří se mi vysvětlit některým lidem, proč zrovna v Kroměříži potřebujeme nějakou další ledovou plochu. Není to jen proto, že mládež bude mít svůj prostor, ale také z ekonomických důvodů,“ sdělil Karel Holík.
V rámci Zlínského kraje jsou dvě ledové plochy zatím jen ve Zlíně. Kroměříž by se tak mohla stát druhým městem. „Myslím si, že nás možná předběhne s menší plochou, než je plánována u nás, Uherské Hradiště. Tam by však byl oddíl rok a půl bez ledu, zatímco u nás bude sloužit při rekonstrukci a výstavbě alespoň jedna plocha, a to především pro mládež,“ dodal kroměřížský místostarosta.