Na 10. ročníku Hostýnské 50ky zvítězil Vojtěch Neradil

9.8.2022

Masarykovo náměstí v Bystřici pod Hostýnem hostilo start již 10. ročníku cyklistického závodu Hostýnská 50ka. Pořadatelé letos vyhlásili 12 kategorií rozdělených dle věku.
Hlavního závodu, jenž vedl tradičně přes hřeben Hostýnských vrchů, se zúčastnilo celkem 211 cyklistů a cyklistek. Mezi nimi zazářil Vojtěch Neradil, který 50ti kilometrovou trať ujel za 1:38.34. Za ním s časem 1:41.01 dorazil do cíle Jan Zatloukal a o 24 vteřin později i Filip Konečný.
Z žen byla nejrychlejší Dagmar Sladkovská, která s časem 2:13.30 zvítězila v kategorii Ž2 a brala celkové 103. místo. Druhou ženou v cíli byla Aneta Trněná, která trať zvládla za 2:15.34 a jako třetí protnula cílovou pásku Jana Valentová za 2:15.47. Letošní závod však provázely problémy. Někdo totiž v průběhu přemístil značky, které ukazovaly trasu závodu. To poškodilo hlavně nové jezdce, kteří tak najeli několik kilometrů navíc a přišli o své umístění. Zejména pak Marka Rauchfusse, který si jel pro jasné vítězství ve své kategorii, ale kvůli zajížďce způsobené chybným značením o něj přišel.