Kroměříž má vakcinační centrum

6.4.2021

Kroměřížská nemocnice dnes otevírá velkokapacitní očkovací centrum. Jeho zázemí vzniklo v hale B Výstaviště Kroměříž, kam se přesune vakcinace všech skupin obyvatel.
„V první fázi budou ve vakcinačním centru pracovat čtyři očkovací týmy, které budou schopny za den naočkovat až 660 lidí. Podle množství dodaných očkovacích vakcín budeme schopni navýšit kapacitu až na tisíc očkovaných denně,“ uvedla předsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice Lenka Mergenthalová.
Hala B Výstaviště Kroměříž má více jak 7 000 m2, nemocnice platí za pronájem snížené nájemné 1,70 Kč za metr čtvereční denně. „Nemocnici poskytujeme jak nemovitý, tak početný movitý majetek. Jelikož se jedná primárně o naši halu, která je zásadním prostorem pro naše akce a výstavy, a také z důvodu značné energetické náročnosti – vytápění haly – jsme se s nemocnicí domluvili na stanovení nájemného za každý provozní den centra. Pokud tedy bude centrum v provozu dvacet dní v měsíci, tak nemocnice zaplatí pouze za těchto dvacet dní. I toto považujeme z naší strany za velkorysé gesto,“ vysvětluje ředitel Výstaviště Kroměříž Ondřej Kuropata.
Výhodou umístění vakcinačního centra je dobrá dostupnost i dostatečně velké parkovací plochy či bezbariérový přístup. „Přesunem očkovacího centra z areálu nemocnice budou vyřešeny také logistické problémy zejména s dopravou, k nimž při zvýšeném pohybu osob i automobilů v přetíženém areálu nemocnice dochází,“ upřesnila ředitelka nemocnice. I nadále bude nutné se nejdříve k očkování zaregistrovat v rezervačním systému, který lidé naleznou na webových stránkách nemocnice www.nem-km.cz.
Téměř půl roku poskytuje Výstaviště nemocnici prostor i pro testovací centrum, a to zcela zdarma. „Poskytujeme nejenom nemovitosti, zejména plochy přesahující 3 000 m2, ale i poměrně početný movitý majetek skládající se z kontejneru (dvě místnosti), velkokapacitních stanů, plotů, židlí, stolů, ledniček, přímotopů, odpadkových košů apod. Mimo to za nemocnici platíme veškeré energie (voda, elektřina, internet) a odvoz odpadu. Pokud bychom toto všechno pronajali za náš standardní nájem, tak již nyní by částka přesáhla tři miliony korun. My ovšem stále držíme nájem zcela zdarma a chceme to tak udržet i do budoucna,“ doplňuje Ondřej Kuropata.