Konečník poslal Skaštice do 1. kola

27.7.2021

Skaštice mohou slavit. Po výsledku 2:1 postupují do 1. kola MOL Cupu, ve kterém změří síly s Valašským Meziříčím. Zápas rozhodl dvěma góly opora domácích Zdeněk Konečník.
Úvod zápasu Skašticím vyšel. V 16. minutě se do balónu opřel Konečník a tečovaná střela, která šla do protipohybu gólmana, skončila v síti. Domácí dále dominovali a opět u toho byl kapitán týmu Konečník. Ve 23. minutě vystřelil z pravé strany na zadní tyč a krásná střela zaplula do šibenice.
Spokojen byl s prvním poločasem i hrající trenér domácích Lukáš Motal: „Myslím, že jsme do utkání vstoupili dobře a první poločas byl v naší režii. Měli jsme krásné akce. Dali jsme pěkné góly a mohli jsme jich přidat více. Zdeněk Konečník dal dva góly, ale klidně mohl přidat další, protože dvakrát trefil břevno, a kdyby proměnil, zbytek zápasu pro nás mohl být klidnější.“
Po přestávce poslal trenér Olomouce na hřiště několik čerstvých hráčů a ti hru hostujícího týmu oživili. V 77. minutě se kopala standartní situace a Olomouci se podařilo snížit na 2:1 a zápas byl zdramatizován. Hostům už se ale vyrovnat nepodařilo a Skaštice zaslouženě postoupily do 1. kola.
„Druhý poločas soupeř prostřídal, trochu hru zlepšil a my jsme se postupem času začali strachovat o výsledek. Ještě horší bylo, když soupeř snížil na 2:1. Takže závěr zápasu byl dramatičtější, ale nakonec jsme to ukopali a soupeř nevyrovnal. Troufnu si říct, že jsme zaslouženě postoupili do 1. kola. Padaly pěkné góly a pro diváka to byl super zápas, “ spokojeně dodal kouč Skaštic Lukáš Motal.