Je křižovatka Gorkého a Talichova zakletá?

24.11.2021

Šest nehod za poslední dva roky. Taková je podle našeho čtenáře Jiřího Apolenáře statistika nehodovosti v úseku křižovatky ulic Gorkého a Talichova v Kroměříži. „Řidiči jedoucí po ulici Gorkého zřejmě buďto nevidí nebo nerespektují značku Stůj, dej přednost v jízdě a bez zastavení vjíždějí do křižovatky. Opakovaně jsem na tuto skutečnost upozorňoval policii, která nehody vyšetřovala,“ podotýká čtenář, který v této lokalitě bydlí.
Policie na tomto místě vyšetřovala v poslední době tři nehody, jednu v roce 2016, dvě v roce 2020. Všechny se naštěstí obešly bez zranění, dvakrát bylo příčinou nehody právě nerespektování dopravní značky, jednou se řidič plně nevěnoval řízení, rozhledové poměry byly ve všech případech dobré. „V dubnu 2020 jsme hlásili vlastníkovi komunikace, že je zde větvemi zarostlé a špatně viditelné dopravní značení Stop a v březnu 2019 jsme vlastníka komunikace upozornili na vybledlou značku Hlavní silnice,“ informuje tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Zlínského kraje Simona Kyšnerová.
K zatím poslední nehodě došlo v úterý 2. listopadu. Policii hlášena nebyla, zasahoval u ní Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. „Od 15.25 hodin jsme zasahovali u nehody dvou osobních automobilů v ulici Talichova v Kroměříži. Nehoda byla ohlášena systémem eCall. Účastníci nehody nebyli zranění. Profesionální hasiči z Kroměříže provedli odpojení akumulátorů obou vozidel a ohraničení místa nehody. Při nehodě byla poškozena rozvodná instalační skříň, proto byla povolána pohotovostní služba provozovatele energetické sítě. Po zadokumentování nehody byly poškozené automobily naloženy na vůz odtahové služby,“ uvedl za HZS Roman Žemlička. Týdeník ověřil, že v současnosti je značka Stůj, dej přednost v jízdě viditelná dobře.