Hanáci si poradili s Velkým Meziříčím

4.10.2022

Četnými absencemi oslabené Velké Meziříčí přijelo na hřiště lídra tabulky s jasným cílem ubránit bezbrankový stav co možná nejdéle. Podařilo se mu to však jen do 21. minuty, kdy skore utkání otevřel kapitán Matoušek – 1:0. Ve 42. minutě přidal druhou branku Chwaszcz a do kabin tak domácí odcházeli s pohodlným dvoubrankovým vedením.
„Soupeři chyběli tři zásadní hráči směrem dopředu, Puža, Šuta a Dolejš, což bylo v tom utkání jasně vidět. Na střídání měli jen dva hráče. V prvním poločase jsme si vytvořili dostatek šancí na to, abychom utkání rozhodli. Kdybychom lépe řešili situace v pokutovém území, mohli jsme do desáté minuty vést 3:0,“ mrzela slabá efektivita Hanáků trenéra Bronislava Červenku.
Nástup do druhé půle přinesl komplikaci v podobě pokutového kopu, z něhož Plichta snížil na 2:1. Hanáci přesto kontrolovali hru a v 70. minutě Jelečkovou brankou definitivně zlomili odpor soupeře. „Stačila jedna nekoncentrovanost a inkasovali jsme úplně zbytečný gól. Místo poklidného dohrání zápasu nás tak znovu čekalo dobývání zabezpečené obrany. Potom hrajete se strachem, že soupeř může z jediné situace třeba i vyrovnat. Je škoda, že jsme utkání nerozhodli mnohem dřív, mohli bychom pak dříve prostřídat a dát více prostoru klukům z lavičky,“ vysvětloval kroměřížský kouč.
Netradičně v pátek čeká Hanáky obvykle velmi vyhecované derby v Otrokovicích. „Bude tam zase bouřlivé prostředí, domácí budou na nás nahecovaní. My musíme být extrémně disciplinovaní, nenechat se rozhodit emocemi, neřešit rozhodčí, soupeřovu lavičku, fanoušky, prostě se musíme soustředit pouze sami na sebe,“ předeslal Červenka.