Hanáci remizovali s Opavou

31.1.2023

Ve třetím přípravném střetnutí vyzvali Hanáci poprvé soupeře z vyšší soutěže, a to druholigovou Opavu. Kroměříž byla silnému soupeři po většinu utkání vyrovnaným protivníkem.
Při Kramářově střele podržel domácí golman Dostál, který si poradil také s tečovaným míčem směřujícím na přední tyč. Těsně před pauzou odcentroval Šigut, důležitý souboj podstoupil Kramář a Australan Whiffen hlavou otevřel skore – 0:1. „Opava má kombinační mančaft plný mladých rychlostně vybavených hráčů. Utkání se hrálo v tempu s minimem šancí, na obou stranách byly zajímavé momenty, ale víceméně nedotažené. Nedá se čekat, že si v každém utkání, navíc proti tak silnému soupeři, vytvoříme deset gólovek,“ uvědomoval si trenér Bronislav Červenka.
Po osmi minutách druhého poločasu se sám před Lasákem objevil Dočkal a lobem přes hostujícího brankáře vyrovnal – 1:1. V závěrečné půlhodině se dopředu přeci jen více tlačila favorizovaná Opava, Janjuš ale svoji šanci nevyužil. Další nebezpečné pokusy pochytal Dostál, a když hlavička Klejnota těsně minula branku, skončilo se utkání zaslouženou remízou.
„Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas. Od pětašedesáté minuty nám trochu docházely síly. Opava měla možná víc nebezpečných střel, ale kluci zápas odjezdili, odmakali, odvedli obrovský kus práce. Většina hráčů absolvovala celý zápas, protože chceme, aby do sebe dostávali herní praxi,“ dodal kroměřížský lodivod. V pátek čeká Hanáky další druholigový soupeř, když se od 17 hodin představí v Prostějově.