Druhá podzimní FLORIA, tentokrát s tématem Památky zesnulých

4.10.2022

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře FLORIA DUŠIČKY 2022 se na kroměřížském Výstavišti uskuteční ve dnech 7. až 9. října. K vidění bude dušičková expozice, výstava Svazu zahrádkářů i výstava ptactva a drobného zvířectva.
Na výstavě bude opět možné nakupit vše potřebné pro dům i zahradu, smuteční věnce, okrasné cibuloviny, ovocné stromy a keře, chryzantémy či zahradní nářadí. Český zahrádkářský svaz připraví jedinečnou expozici z výpěstků ovoce a zeleniny s názvem „Zahrada ve fotografii“.
V rámci expozice bude fungovat i zahrádkářská poradna a návštěvníkům se bude ukazovat i výroba dušičkové vazby. Chybět nebude ani dětský poznávací koutek pro všechny malé zahradníky. Návštěvníci se mohou těšit i na unikátní expozici „Umění se rozloučit a vzpomínat“. Expozice představí komplexní nabídku květinové výzdoby a služeb spojených se smutečním obřadem při loučení a uctívání památky zesnulých. V expozici budou ukázky  různých hrobů – urnových i tradičních s rozmanitou výsadbou. Nebude scházet ani aktuální sezonní dušičková výzdoba včetně věnců. Květinová aranžmá připraví tým floristky Marie Bittnerové a zahradního architekta Vojtěcha Zahradníka. Po celou dobu výstavy bude pro návštěvníky připraven doprovodný program – v sobotu zahraje cimbálová muzika Bystřica, v neděli pak cimbálová muzika Paléska.